Vánoční schůzka 19.12. 2013

Elišák

!!!Mimořádná událost!!!VÁNOČNÍ SCHŮZKA.   

Poslední akce v tomto roce.

Okolo páté, když už nás na Royale bylo hodně, zapískal bratr velitel nástup. Vyprávěl o tom, jak to muselo pro pastýře být překvapivé, když se tam najednou zjevil anděl a řekl jim, pastýřům, že mají jít uvítat právě narozeného Krále. Pak vyhnal děti ven. Na dvoře 5 pastýřů (Vojta, Maty, Vašek, Martina, Elišák) diskutovalo u ohně (na grilu…), jestli tam mají jít, nebo ne. Nakonec se rozhodli, že půjdou. Děti, rozdělené do skupin, měly vyluštit, co by se na takovou cestu mohlo hodit. Když všechno vyluštily, dostaly na cestu do Betléma k dispozici čutoru (kelímek) a pastýře – průvodce.

Cestu do Betléma nám znepříjemňovala spousta věcí. Nejdřív jsme měli naplnit čutoru zaklepáním u lidí, ale naše první věta musela být: „Dobrý den, jsme pastýři a jdeme do Betléma, pomůžete nám?“. Potom jsme s ní měli skákat po jedné noze, protože nás kousl had. Dále jeden podlehl jedu hada, tak jsme ho museli nést. Nejstarší ze skupiny (pastýř to nebyl) oslepl, protože se moc díval do sluníčka. A jako poslední jsme měli složit básničku o tom, jak nám ta cesta šla.

Když jsme dorazili do Betléma, čekali jsme na další skupiny při videu o minulém roce naší přední hlídky, bylo to moc zábavné. Když všichni dorazili do Betléma, přečetl nám bratr velitel v Bibli, jak to doopravdy bylo. Poté jsme měli na papír napsat, co všechno jsme pro pána Ježíše ochotni obětovat my, každý z nás. Nikdo nevěděl, co si kdo na papír napsal, a ani se to nikdy nedozví, protože jsme všechny papíry spálili v ohni pastýřů.

Nakonec jsme si rozdali dárky a jedli cukroví.

 

Fotky najdete na: http://34phrr.rajce.idnes.cz/Vanocni_schuzka/

 

Schůzky

Komenského 1254, Nymburk
vždy v pátek
od 16 do 18 h
Rádi mezi námi přivítáme všechny děti ve věku od 5 do 15 let a je možné se přidat kdykoliv během roku.
Pokud se chcete o nás dozvědět více nebo své dítě přihlásit do Royal Rangers, můžete nás kontaktovat. Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.
Kontaktujte nás