Náš tým 23/24

Práce naší přední hlídky by nebyla možná bez vedoucích, kteří věnují svoji energii (a často i finance) do přípravy všech akcí a jejich programů a ochotných trávit s dětmi svůj čas. Na této stránce se můžete seznámit s našim úzkým týmem – tedy lidmi, kteří stojí ve vedení a určují hlavní směr naší přední hlídky.

Náš široký tým tvoří další vedoucí, i pomocníci, kteří zde nejsou jmenovitě uvedeni, ale bez kterých by přední hlídka nemohla fungovat. Každému z nich patří velké díky za vše, co do naší společné služby vkládají.

Mgr. Karel Marek (bratr velitel)

velitel přední hlídky

Karel je velitelem naší přední hlídky již od jejího založení v roce 2012, nicméně již před několika lety, začal různé funkce vedení schůzek postupně přenechávat mladším vedoucím. Karel s námi ale i nadále jezdí na tábory, podporuje nás, radí nám a sem tam se objeví i na nějaké schůzce nebo víkendovce, kde je vždy vítanou pomocí.

Kromě RR se věnuje i své šestičlenné rodině a politice. Je starostou města Lysá nad Labem, kde by rád změnil věci k lepšímu. Studoval Matfyz, takže si před ním nestěžujte na matematiku, jinak vám hrozí hodinové doučování a je jedno, jestli jste vedoucí, nebo dítě ;-). Náš bratr velitel má rád věci pod kontrolou, hodně mluví a často i nahlas přemýšlí. Je ale pro každou legraci a soutěž a má pochopení pro leckdy šílené nápady svých mladých vedoucích, které často oslovuje broučci :-).

Mgr. Veronika Marková (Verča)

zázemí naší hlídky

Manželka hlavního vedoucího byla také u založení naší hlídky. Verča se nám stále stará o účetnictví a také žaludky. Ráda vaří a peče, jezdí jako hlavní kuchařka na tábory, připravuje nám jídlo na některé víkendovky a porady vedoucích a je vždy ochotná pomoci svými bohatými zkušenostmi na odhady množství jídla.

Je maminkou 4 dcer, což se odráží v jejím přístupu k dětem. Umí pochovat a utišit, ale i okřiknout, když je třeba. Verča trávila dlouhou dobu s dětmi doma, ale letos již šestým rokem pokračuje v kariéře učitelky matematiky.

Světluše Serbusová (Světluška)

velitelka kmene Ranger Kids

Světluška se letos zapojí do vedení kmene Ranger Kids, za což jsme moc rádi, protože s nimi má spoustu zkušeností a umí to s nimi skvěle. Dokáže je vyslechnout, hrát si s nimi i jim předat něco ze svých znalostí.

Chodí do maturitního ročníku nymburského gymnázia Bohumila Hrabala. Ráda hraje na housle i jiné nástroje a zpívá. Stačí být se Světluškou chvilku a brzy zjistíte, že se také ráda směje. Téměř neustále jí na tváři září úsměv. I když se zdá, že v okolí není nic, co by ji mohlo rozveselit, stejně si něco najde.

Zároveň je empatická, přívětivá a snaživá. Když má něco na starost, můžete se spolehnout, že si to zodpovědně připraví. Záleží jí na dětech, které vede a chtěla by, aby se dozvěděly co nejvíce věcí o Bohu a hlavně, aby je to bavilo.

David Kopeček (Dáda)

vedoucí Ranger Kids, duchovní rozvoj

Dáda studuje v oktávě nymburského gymnázia. Vedoucím už je čtvrtým rokem, letos se však poprvé zapojí do vedení kmene Ranger Kids. Jeho snem je, aby se u nás děti cítily jako doma, mohly se rozvíjet a učit věci, které jim prospějí v životě.

Dáda rád sportuje, ať už je to hokej, fotbal nebo něco jiného. Nejraději má ringo, basket a americký fotbal. Kromě naší hlídky se také zapojuje v Záchranné službě RR, kam jezdí na různé výjezdy. Není tedy překvapením, že do budoucna uvažuje o kariéře záchranáře a je jedním z našich hlídkových zdravotníků.

Pokud má Dáda nějaký dobrý nápad, do kterého se nadchne, nenechává ho „ležet na stole“, ale řekne o něm ostatním a pokusí se ho zrealizovat. Je empatický, dokáže vyslechnout a spojit děti do jedné party. Patří také mezi lidi, kteří mají vždy po ruce nějakou vtipnou poznámku, které se všichni zasmějí, ale nikomu neublíží.

Anežka Marková (Any)

vedoucí Ranger Kids

Anežku můžete často vidět obklopenou mladšími dětmi, s kterými si ráda zablbne, pohraje nebo třeba popovídá, ale hlavně je na první pohled vidět, že ji to s nimi moc baví. Nikoho tedy nepřekvapí, že se prvním rokem ve vedení přidá právě ke kmeni Ranger Kids.

Studuje v sextě na nymburském gymnáziu. Ráda tráví čas v přírodě, čte a miluje hudbu. Ať už ji vidíte zpívat nebo hrát na klavír, kytaru či ukulele, vždy vám svým nadšením vytvoří úsměv na tváři. Anežka si velmi často všímá lidí okolo sebe, umí vyslechnout i povzbudit. Nikdy se nebojí přiložit ruku k dílu, pomůže vždy tam, kde je to třeba, aniž byste jí museli o pomoc říkat. 

Děti by chtěla naučit o Boží lásce, jejím snem je, aby Ho sami poznali a také, aby byly jednou schopné řešit náročné problémy a situace. Přála by si, aby byly také laskavé a všímavé vůči lidem okolo. 

Jan Havlík (Honza)

vedoucí Ranger Kids

Honza je také jedním z letošních nových vedoucích, které s radostí přivítáme v našem týmu. A to konkrétně u kmene Ranger Kids. 

Studuje v druháku OSŠ informatiky a spojů v Kolíně. Mezi jeho koníčky patří volejbal a zpěv společně s hraním na jeho růžové plastové ukulele. Není těžké uhodnout, že taky moc rád povídá, je to náš vrchní vtipálek a člověk, který má nevyčerpatelné zásoby energie. Zároveň je Honza vedoucím, který dokáže dítě vyslechnout, rozveselit a přivést na jiné myšlenky. Umí se nad věcmi zamyslet a chopit se díla, pokud je něco praktického potřeba udělat. Nebojí se také přinášet nové nápady, ale ani si udělat srandu sám ze sebe. Má přirozenou autoritu a děti si umí zorganizovat. Přál by si vést děti tak, aby se naučily navzájem si pomáhat a nebály se pomoct ani komukoliv, kdo to zrovna potřebuje. 

Dorota Hofmanová (Dory)

fotografování

S Dory jste se už mohli na schůzkách ve vedení potkat před dvěma lety, kdy se věnovala kmeni Ranger Kids. Letos se na schůzky opět vrací, tentokrát jako naše hlavní fotografka. Focení je jejím velkým koníčkem a umí to opravdu dobře. V naší fotogalerií velmi rychle poznáte, na jakých akcích Dory fotila. Kromě focení má taky ráda zvířata, výlety v přírodě a velmi ráda si zajezdí na motorce. Studuje v prváku na ČZU v Praze obor chov koní.

Dory je usměvavá, dokáže přirozeně spojit jakoukoli partu lidí a všude kolem sebe neustále roznáší dobrou náladu. Je ráda v pohybu, dokáže si věci zorganizovat a nikdy se nezdráhá pomoci.

Michal Král

velitel kmene Discovery Rangers, komunikace hlídky

Michal letos začal již svůj pátý rok ve vedení, po roce se zas vrátí ke kmeni Discovery Rangers. Studuje v prváku na Právnické fakultě UK v Praze, což vás nejspíš vůbec nepřekvapí, jelikož zná spoustu zákonů nazpaměť a sem tam nezapomene nějakou tu kličku nebo příběh z vyšetřování zmínit. A vůbec, Michal je mistr ve vyprávění historek, rád mluví a je pro každý vtípek. Zároveň dokáže dobře věci vysvětlit a nedělá mu problém komunikovat, což je jeden z důvodů, proč má již druhým rokem komunikaci naší hlídky na starost.

Michal se vždy rychle chopí iniciativy a dokáže si prosadit svůj názor. Rád zkouší nové výzvy, ke kterým sem tam přesvědčí i někoho z nás. Je také naším táborovým zdravotníkem, k čemuž se mu velmi hodí jeho klid v jakékoliv situaci.

Michaela Marková (Míša)

vedoucí Discovery Rangers, organizace roku

Míša patří mezi naše nejzkušenější vedoucí, letos totiž vede již sedmým rokem. Zároveň si dokáže věci zorganizovat, nedělá jí problém hlídat termíny nebo plánovat porady. Proto se kromě kmene Discovery Rangers spolu s Jirkou zapojí i do organizace celého roku.

Studuje druhým rokem učitelství matematiky a deskriptivní geometrie na Matfyzu v Praze. Věci umí trpělivě vysvětlit tak, aby je každý pochopil, takže není pochyb, že se na učitelství opravdu hodí. Mezi její zájmy patří kromě RR i poslouchání či sledování detektivek a spaní. Je také neuvěřitelně šikovná a kreativní, ať už si sedne k šití, korálkování nebo háčkování. Moc ráda tráví čas se svými přáteli. Nejšťastnější je obklopená mladšími dětmi, které moc ráda obejme, utiší nebo jen tak poslouchá jejich radostná vyprávění a vtipné nápady. Umí se o děti (a často i vedoucí, když neustále něco zapomínají :-)) postarat tak dobře, že si u nás vysloužila přezdívku “naše maminka”.

Jiří Beneš (Jirka)

vedoucí Discovery Rangers, organizace roku

Jirka je ve vedení již čtvrtým rokem, letos se kromě organizace celého roku, které se věnuje spolu s Míšou, přidá i ke kmeni Discovery Rangers. A s mladšími dětmi to opravdu umí. Dokáže si s nimi zablbnout, pohrát, zaběhat, ale i je okřiknout, když je třeba. Nedělá mu problém občas si ze sebe udělat legraci nebo si zahrát nějakou vtipnou roli. Děti umí snadno namotivovat do hry nebo zatáhnout do příběhu. 

Studuje v prváku na Masarykově univerzitě v Brně učitelství matematiky a tělocviku. Hraje na housle, baví ho počítačové hry a snad všechny sporty. Především ringo, ale rád si také zaskáče na trampolíně. Jirka je taky neustále v pohybu, zřídkakdy ho uvidíte jen tak posedávat. Snad jen s kytarou v ruce a jeho veselými písničkami.

jiri.benes@royalrangers.cz

Vendula Floriánová (Wendy)

vedoucí kmene Discovery Rangers

Wendy se k nám do hlídky přidala teprve nedávno, o to víc inspirující je nadšení, se kterým se hned vrhla do vedení. Po právě dokončeném juniorském NVT ji s radostí přivítáme u kmene Discovery Rangers.

Studuje prvák v Poděbradech na gymnáziu Jiřího z Poděbrad. Mezi její zájmy patří hudba, konkrétně hraje na housle a ráda zpívá, ale také ji baví sporty, hlavně volejbal.

Wendy možná vypadá jako tichá holka, ale když se s ní začnete bavit, poznáte, že je velice pozorná a je pro každou srandu. Zároveň je taky velice všímavá, takže často zaznamená, že něco není v pořádku a bude se to snažit změnit. Umí nad věcmi přemýšlet a nebojí se říct nahlas svůj názor. Také je velice akční a když se do něčeho pustí, tak do toho jde naplno.

Sofie Zakrevskaya (Sofča)

vedoucí Discovery Rangers

Sofča si roli vedoucího také letos vyzkouší poprvé a to právě u kmene Discovery Rangers. Chodí do sexty na nymburském gymnáziu, kde vyniká v jazycích. Sama si toho vyzkoušela opravdu hodně, takže mezi její koníčky patří jak čtení, vaření, malování a cestování, tak třeba i tanec. Často také přináší spousty nápadů, které dokáže dotáhnout až do konce. Jednoduše umí převzít vedení jakékoliv situace a když se do věcí pustí, tak jedině na stoprocent.

Sofča se ráda směje, povídá nebo třeba diskutuje o různých tématech. S dětmi si ráda zablbne, popovídá ale třeba zkusí i právě něco nového a nečekaného, jako třeba výlet na nové místo nebo únikovku. Jejím snem je pomoct každému dítěti najít si svoji vlastní cestu k Bohu a samozřejmě je i naučit dovednosti, které by měl správný royalista mít.

Ella Tomcová

vedoucí Discovery Rangers

Ella je další z nových vedoucích, které se letos přidali do týmu Discovery Rangers. Tento rok nastoupila také na střední školu Evropská, kde studuje předškolní a mimoškolní pedagogiku. Baví ji čtení, vyrábění, pečení nebo spaní. Ráda také tráví svůj volný čas s kamarády nebo s rodinou.

Nad věcmi hodně přemýšlí, nemluví tak často, ale když jo, tak dovede přesně vystihnout situaci. Na první pohled se to sice nemusí zdát, ale je to právě Ella, kdo se nebojí vyzkoušet jako první nějakou nebezpečnou aktivitu a pak s nadšením přemlouvat ostatní, aby to také zkusili.

Záleží jí na tom, aby byla dobrou vedoucí a ve věcech se zlepšovala. Celkově ji baví trávit s dětmi čas, buď s nimi hrát nějakou hru nebo jim pomáhat. Také by chtěla, aby děcka měli z Royalu stejně hezké vzpomínky, jaké odsud má ona sama.

Zuzana Benešová (Zuzka)

víkendovkový tým

Zuzku sice letos již neuvidíte na schůzkách, potkáte ji ale na každé z našich víkendových akcí, kde je pro nás velkou pomocí.

Studuje v prváku na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové. S dětmi ji to baví a kromě jiného patří mezi její záliby hra na zobcovou a altovou flétnu. Zuzka je velmi všímavá, často dokáže odhadnout, jak bude jaké dítě na danou situaci reagovat.

Zuzka je také jednou z našich nejsoutěživějších vedoucích. Dokáže nadchnout nejen sebe ale i ostatní do věcí, které dělá, a když se tak stane, vždy se snaží být co nejlepší. Je veselá, ochotná a k nám na schůzky chodí už od té doby, co naše hlídka začala fungovat, takže jsme rádi, že se rozhodla na víkendovky nadále jezdit. 

Hana Zikánová (Hanka)

velitelka kmene Adventure Rangers

Hanka vede již sedmým rokem, dlouho se věnovala dětem z nejmladšího kmene, letos se ale již podruhé přidá do vedení Adventure Rangers. Je v druháku na VŠCHT v Praze, kde studuje biochemii a mikrobiologii. Ráda čte a maluje, cení si času stráveného s kamarády. Hanka není vždy na první pohled vidět, o to je však cennější práce, kterou odvádí v skrytu. Pokud se někde delší dobu válí práce volající po splnění, nebude to trvat dlouho a najdete u ní Haničku (a když se jí snažíte vyhnat, často se vehementně vzpírá ;-)).

Je neskutečně hodná a milá holka, a když se nenecháte odradit její uzavřeností, najdete poklad. Je obdivuhodně cílevědomá a dokáže si skvěle a originálně poradit i s intelektuálně obtížnými úkoly. Navíc je spolehlivá, empatická, chápavá a nikdy nic dlouho nevyčítá. Taky skvěle naslouchá, takže pokud chcete s něčím poradit nebo si jen tak popovídat, jděte za ní.

Alžběta Marková (Bety)

vedoucí Adventure Rangers

Bety je vedoucí již čtvrtým rokem, prošla si už vedením u kmenů Ranger Kids i Expedition Rangers. Letos se zas s radostí přidala ke kmeni Adventure Rangers.

Studuje v oktávě nymburského gymnázia. Baví ji čtení, psaní a vymýšlení příběhů či scénářů, což jí také moc jde. Ráda tráví čas v přírodě na našich akcích a také ráda vymýšlí zábavu dětem, což je jeden z důvodů, proč chce být vedoucí. Je také ochotná a dokáže povzbudit. Záleží jí na tom, aby děti schůzky bavily, a když se tak neděje, má spoustu nápadů, jak a co pozměnit, aby si to všichni užili a zároveň se naučili něco nového.

Jejím velkým snem je, být dětem dobrým příkladem tak, aby až se po nějaké době ohlédne, viděla, že se změnili právě díky ní. Také jí leží na srdci, abychom měli v hlídce, čím dál více dětí a přála by si, aby měly živý vztah s Bohem a došly dál než ona.

Jan Kopeček (Jéňa)

vedoucí Adventure Rangers

Jéňa je jedním z nových vedoucích, kteří se letos rozhodli zapojit do vedení Adventure Rangers. Jeho velkým přáním je umožnit, aby měly děti příležitost potkávat se s kamarády i mimo školu a vybudovat si u nás v hlídce dobrý kolektiv. 

Studuje v sextě nymburského gymnázia, baví ho videohry a sledování seriálů. Když ho trošku poznáte, brzy zjistíte, že se taky velmi rád dozvídá nové věci, které si vždy zapamatuje. Pokud hledáte člověka, se kterým povedete kvalitní diskuzi na téměř jakékoliv téma, tak Jéňa je na to ten pravý. Kromě toho se ale rád ptá na věci ohledně vedení. Dokáže analyzovat situaci nebo problém, který nastal a navrhnout zlepšení pro příště. Jéňa se může na první pohled zdát jako tichý introvert, když s ním ale strávíte více času, nezřídka vás překvapí vtipnou či trefnou a promyšlenou poznámkou. 

Vojtěch Turek (Vojta)

vedoucí Adventure Rangers

Vojta je letos prvním rokem vedoucím a to u kmene Adventure Rangers. Na schůzky už ale chodí dlouho, a tak by chtěl děti naučit to, čemu byl v royalu sám naučen. 

Studuje v druháku nymburského gymnázia. Má zájem o čtení, fotografování a v neposlední řadě také o historii. O ní vám poví opravdu všechno, je neuvěřitelné, kolik si toho o historických tématech zapamatoval. Nenechá se jen tak obalamutit, a tak pokud se nějaké nové politické, historické, či kontroverzní téma vyskytne, neváhá si o něm zjistit informace z různých zdrojů, aby si mohl vytvořit vlastní názor.

Vojta je tichý, přívětivý, rád klade otázky a vyslechne si váš postoj k věci, aniž by měl tendenci vám skákat do řeči. Má dva mladší sourozence, což se pozná na jeho přístupu k dětem. Dokáže si s nimi popovídat, pohrát nebo třeba chvíli posedět, pokud jsou někde sami.

Tereza Havlíková (Terka)

vedoucí Adventure Rangers

Terka je dalším z letošních nových vedoucích, do royalu už ale chodí s krátkými přestávkami celých jedenáct let. Jak s oblibou říká, je holt, stejně jako řada dalších vedoucích, už veterán no :-). Po tolika zkušenostech ji samozřejmě moc rádi přivítáme v týmu kmene Adventure Rangers.

Chodí do druháku na nymburském gymnáziu a mezi její koníčky patří volejbal. Stačí chvilka a brzy poznáte, že je Terka extrovert. Ráda povídá o čemkoliv, co jí zrovna napadne, je vždy plná energie a různých nápadů. Baví ji trávit čas s lidmi a nové lidi poznávat. Možná právě proto, že jí to tak jde, ráda by naučila i děti, aby neměli strach se ptát, komunikovat s cizími lidmi ale ani s těmi, které znají. Aby se nebáli ostatním pomoc poskytnout, ale ani si o ní říct, pokud ji sami potřebují.

Schůzky

Komenského 1254, Nymburk
vždy v pátek
od 16 do 18 h
Rádi mezi námi přivítáme všechny děti ve věku od 5 do 15 let a je možné se přidat kdykoliv během roku.
Pokud se chcete o nás dozvědět více nebo své dítě přihlásit do Royal Rangers, můžete nás kontaktovat. Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.
Kontaktujte nás