Náš tým

Mgr. Karel Marek (bratr velitel)

velitel přední hlídky

Karel je hlavním vedoucím naší hlídky už od jejího založení v roce 2012. Již dva roky zpátky ale přenechal vedení schůzek Elišce, ve školním roce 2022/23 se zase více zapojí Michal, Jirka a Dáda. Karel s námi ale stále jezdí na tábory i další akce, podporuje nás, radí nám a pomáhá i s jinými věcmi.

Kromě Royalu a práce se věnuje i politice a své šestičlenné rodině. Studoval Matfyz, takže si před ním nestěžujte na matematiku, jinak vám hrozí hodinové doučování a je jedno, jestli jste vedoucí, nebo dítě ;-). Náš bratr velitel má rád věci pod kontrolou, hodně mluví a často i nahlas přemýšlí. Je ale pro každou legraci a soutěž a má pochopení pro leckdy šílené nápady svých mladých vedoucích.

Veronika Marková (Verča)

zázemí naší hlídky

Manželka hlavního vedoucího byla také u založení naší hlídky. Verča se nám stále stará o účetnictví a také žaludky. Ráda vaří a peče, jezdí jako hlavní kuchařka na tábory, připravuje nám jídlo na některé víkendovky a porady vedoucích a je vždy ochotná pomoci svými bohatými zkušenostmi na odhady množství jídla.

Je maminkou 4 dcer, což se odráží v jejím přístupu k dětem. Umí pochovat a utišit, ale i okřiknout, když je třeba. Verča trávila dlouhou dobu s dětmi doma, ale letos již šestým rokem pokračuje v kariéře učitelky matematiky.

Michaela Marková (Míša)

velitelka kmene Ranger Kids

Míša je v týmu vedoucích již šestým rokem. V roce 2022/23 se moc těší na Ranger Kids. Ve vedení bude spolupracovat s Jirkou.

Míši nadšení do práce s dětmi je inspirující. Je krásné pozorovat, kolik času věnuje přípravě a vymýšlení nových činností. Míša loni odmaturovala, letos studuje na Matfyzu učitelství matematiky. Mezi její koníčky patří kromě RR i poslouchání detektivek a spaní. Je neuvěřitelně šikovná a kreativní, ať už si sedne k šití, korálkování nebo háčkování. Ráda si povídá se svými přáteli. Je hodně ostražitá a vnímavá, dokáže včas předejít nepříjemným situacím, protože o věcech přemýšlí. Umí naslouchat a má pochopení pro všechny problémy a nálady. Když se dostanete s Míšou na stejnou vlnu, hodně se nasmějete.

Jiří Beneš (Jirka)

vedoucí Ranger Kids, vedoucí schůzek

Jirka je v týmu vedoucích již čtvrtým rokem a tento školní rok se znovu zapojí do vedení kmene Ranger Kids. Kromě toho má také na starost fungování schůzek.

Studuje v oktávě nymburského gymnázia. Hraje na housle a také se naučil na kytaru, takže nám na některých akcích dělá hudební doprovod. Mezi jeho koníčky také patří hraní počítačových her a všechny sporty. Baví ho hlavně ringo a rád si zaskáče na trampolíně.

Jirka má vždy spoustu energie, dokáže namotivovat a s dětmi si skvěle pohrát a zablbnout. Také má veselou povahu a v hlavě plno nápadů, takže jsme moc rádi, že se rozhodl ve vedení pokračovat.

Světluše Serbusová (Světluška)

velitelka kmene Discovery Rangers

Světluška se letos zapojí do vedení kmene Discovery, za což jsme moc rádi, protože to s nimi umí skvěle. Dokáže je vyslechnout, hrát si s nimi i jim předat něco ze svých znalostí.

Světluška chodí do septimy nymburského gymnázia Bohumila Hrabala. Ráda hraje na housle a zpívá. Stačí být se Světluškou chvilku a brzy zjistíte, že se také ráda směje. Téměř neustále jí na tváři září úsměv. I když se zdá, že v okolí není nic, co by ji mohlo rozveselit, stejně si něco najde.

Zároveň je ale empatická, přívětivá a snaživá. Když má něco na starost, můžete se spolehnout, že si to zodpovědně připraví. Záleží jí na dětech, které vede a chtěla by, aby se dozvěděly co nejvíce věcí o Bohu a hlavně, aby je to bavilo.

David Kopeček (Dáda)

vedoucí Discovery Rangers, vedoucí duchovního rozvoje

Dáda studuje v septimě nymburského gymnázia a po loňském vedení kmene nejstarších se letos přidá ke kmeni Discovery Rangers. Kromě toho má letos na starost duchovní rozvoj hlídky.

Rád sportuje, ať už je to hokej, fotbal nebo něco jiného. Nejraději má ringo, basket a americký fotbal. Je to také týmový hráč, a tak když něco slíbí, snaží se to dodržet. Také je empatický a dokáže vyslechnout.

Pokud má Dáda nějaký dobrý nápad, do kterého se nadchne, nenechává ho „ležet na stole“, ale řekne o něm ostatním a pokusí se ho zrealizovat. Dáda také patří mezi lidi, kteří mají vždy po ruce nějakou vtipnou poznámku, které se všichni zasmějí, ale nikomu neublíží. Jsme tedy rádi, že patří do našeho týmu.

Hana Zikánová (Hanka)

velitelka kmene Adventure Rangers

Hanka se pět let věnovala dětem z nejmladšího kmene, letos se přidá do vedení Adventure Rangers. Je v prváku na VŠCHT v Praze, kde studuje biochemii a biotechnologii. Ráda čte a kreslí, cení si času stráveného s kamarády. Hanka není vždy na první pohled vidět, o to je však cennější práce, kterou odvádí v skrytu. Pokud se někde delší dobu válí práce volající po splnění, nebude to trvat dlouho a najdete u ní Haničku (a když se jí snažíte vyhnat, často se vehementně vzpírá ;-)).

Je neskutečně hodná a milá holka, a když se nenecháte odradit její uzavřeností, najdete poklad. Je obdivuhodně cílevědomá a dokáže si skvěle a originálně poradit i s intelektuálně obtížnými úkoly. Navíc je spolehlivá, empatická a chápavá. Nikdy nic dlouho nevyčítá.

Zuzana Benešová (Zuzka)

vedoucí Adventure Rangers

Zuzka se letos již čtvrtým rokem zapojí do vedení, a tak ji rádi uvidíme v našem týmu u kmene Adventure Rangers.

Zuzka je v maturitním ročníku v Mladé Boleslavi, kde studuje předškolní a mimoškolní pedagogiku. Kromě jiného patří mezi její záliby hra na zobcovou a altovou flétnu. S dětmi ji to baví, má s nimi spoustu zkušeností. Dokáže si všímat a správně odhadnout situaci.

Dokáže se nadchnout do věcí, které dělá, a když se tak stane, vždy se snaží být co nejlepší. Je soutěživá a dokáže namotivovat i svůj tým. Také je veselá, ochotná a k nám na schůzky chodí už od té doby, co naše hlídka začala fungovat, takže jsme rádi, že se rozhodla své zkušenosti předávat dál.

Alžběta Marková (Bety)

velitelka kmene Expedition Rangers

Bětka se po dvou letech práce u kmene Ranger Kids zapojí tentokrát do vedení nejstaršího kmene Expedition Rangers.

Bety studuje v septimě nymburského gymnázia. Baví ji čtení, psaní a vymýšlení příběhů či scénářů. Ráda tráví čas v přírodě na našich akcích a také ráda vymýšlí zábavu dětem, což je jeden z důvodů, proč chce být vedoucí. Bety je vždy ochotná a dokáže povzbudit. Záleží jí na tom, aby děti schůzky bavily, a když se tak neděje, má spoustu nápadů, jak a co pozměnit, aby si to všichni užili a zároveň se naučili něco nového.

Jejím velkým snem je, být dětem dobrým příkladem tak, aby až se po nějaké době ohlédne, viděla, že se změnili právě díky ní. Také jí leží na srdci, abychom měli v hlídce, čím dál více dětí a přála by si, aby měly živý vztah s Bohem a došly dál než ona.

Michal Král

vedoucí Expedition Rangers, vedoucí komunikace

Michal je vedoucím již čtvrtým rokem. Minulý rok se zapojoval do vedení kmene Discovery Rangers, letos se vybral kmen Expedition Rangers. Nově se také stará o komunikaci naší hlídky.

Michal chodí do maturitního ročníku nymburského gymnázia Bohumila Hrabala. Rád rybaří a jezdí na výlety na kole, což může spojit se svým oblíbeným focením.

Michalovi nedělá problém rychle se chopit role vedoucího, dokáže improvizovat a také se postarat o všechny členy týmu, který vede. Je spolehlivý, rozumný a umí dobře věci vysvětlit. Zároveň je ale pro každou legraci, takže se s ním rozhodně nebudete nudit.

Schůzky

Komenského 1254, Nymburk

vždy v pátek

od 16 do 18 h

Scházíme se s dětmi ve věku od 5 do 15 let.

Pokud se chcete o nás dozvědět více nebo své dítě přihlásit do Royal Rangers, můžete nás kontaktovat. Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.