Tábor 2022 – Rychlé šípy

vedoucí

Tak je to tady. Táborem, který proběhl od 16. do 23. července 2022, jsme zakončili prvních deset let působení 34. přední hlídky v Nymburce. A že to stálo za to!

Na rozdíl od minulého roku, kdy se tábor nesl ve znamení různých komplikací, proběhl letošní tábor až nečekaně v klidu. Všechno to začalo v sobotu v budově, kde máme schůzky. Tam nám rodiče s důvěrou svěřili svoje děti a my se pak mohli společně vydat na vlak. Už ve vlaku jsme hráli hry a seznamovali se. Letos na tábor totiž zavítalo spoustu nových dětí, a tak jsme se museli hned na začátku pořádně poznat.

V Bechyni jsme se pak seznámili s Rychlými šípy. Čekal tam na nás Mirek Dušín, Jarka Metelka, Červenáček, Rychlonožka i Jindra Hojer. K nim a dalším týmovým vedoucím jsme pak byli rozděleni do týmů.

V týmech jsme se pak blíže poznávali a také soutěžili během celého tábora. Hned v prvních dvou dnech tábora, jsme si vymysleli názvy a pokřiky. Měli jsme zde týmy: Mirkova žluč (žlutá), Pometla (modrá), Šípky (červená), Rychlonožky (zelená) a White star (bílá).

Pojďme se ale podívat na náš tábor v jednotlivých dnech. Poté co jsme v sobotu přišli do tábořiště, čekalo nás spoustu informací o tom, jak náš tábor funguje a jaká pravidla musíme dodržovat. Přiběhlo k nám také neznámé dítě s tím, že se znovu objevil tajemný ježek v kleci. Po usilovném hledání jsme objevili kostelníka, který nám vyprávěl o Janu Tleskači, chlapci, který ježka v kleci vlastnil a poté byl za podivných okolností nalezen mrtev ve věži kostela, kde zvonil.

V sobotu večer nechyběl ani tradiční táborák, během kterého jsme si zkusili i cestu lesem osvětlenou loučemi.

FOTOGRAFIE Z PRVNÍ SOBOTY: https://eu.zonerama.com/34phrr/Album/8657505

Hrajeme hry při čekání na vlak
První setkání s Rychlými šípy

Poté, co jsme se seznámili s Rychlými šípy, nemohli jsme záhadu ježka v kleci nechat jen tak. Začali jsme tedy tím, že jsme v neděli sepsali informace, které jsme se dozvěděli od kostelníka do Tamtamů a poté jsme nasadili žluté špendlíky a vydali se poprvé na nebezpečnou cestu do Stínadel, kde se nacházeli tajemní Vontové a také kostel, o kterém nám kostelník vyprávěl, ten, ve kterém Jan Tleskač zemřel. Výprava byla nakonec úspěšná! Nalezli jsme zde část Tleskačova deníku, která nám prozradila něco o létajícím kole, na kterém Tleskač pracoval, i něco o Emovi, jehož učněm Jan Tleskač byl. V kostele jsme také nalezli táborová trička.

Večer jsme náš den zakončili písněmi a slovíčkem o statečnosti u ohně. Z toho nás ale vyrušil Červenáček, kterého jsme viděli utíkat ze Stínadel.

FOTOGRAFIE Z NEDĚLE: https://eu.zonerama.com/34phrr/Album/8661427

Ve zvonici kostela, kde jsme nalezli deník
Večer u táboráku

V pondělí ráno jsme se museli dívat na smutný odchod Červenáčka z Rychlých šípů, protože jsme ho viděli ve Stínadlech a někdo prozradil informace nepřátelům od Sběrače, takže už jsme mu nemohli důvěřovat. Nikdo z nás ale pořádně nevěřil, že by nás Červenáček zradil, a tak jsme se snažili jeho jméno očistit. To se nám nakonec podařilo, zjistili jsme, že nás odposlouchával Bohouš, a tak jsme pak šťastně sledovali návrat Červenáčka k Rychlým šípům. Během dne nás také čekali různé workshopy a večer zábavný táborák plný her.

FOTOGRAFIE Z PONDĚLÍ: https://eu.zonerama.com/34phrr/Album/8668847

Ranní nástup
Výslech Bohouše

V úterý okolo dvou hodin ráno jsme byli vzbuzeni a čekala nás noční hra, při které jsme nalezli kůlnu, ve které Jan Tleskač pracoval na svém kole. Poté jsme šli spát a kůlnu jsme prozkoumali až dopoledne za světla. V úterý nechyběl ani duchovní program, olympiáda, workshopy a večer tentokrát rozdělené večery po kmenech.

FOTOGRAFIE Z ÚTERÝ: https://eu.zonerama.com/34phrr/Album/8671829

Hledání v Tleskačově kůlně
Olympiáda

Ve středu ráno nám přišel dopis od Ema, který nám říkal, že chce Em koupit deník Jana Tleskače. Ten jsme mu samozřejmě dát nechtěli, ale chtěli jsme zjistit, kdo Em je, a tak jsme mu do obálky dali prázdné papíry. Když to zjistil, tak se hrozně naštval a my raději utekli.

Poté jsme se vydali do Stínadel najít druhou část deníku. Museli jsme získat heslo do vontské zahrady, či prozkoumat tajemné stínadelské podzemní chodby. To se nám nakonec podařilo, a tak jsme náš úspěch oslavili v bazénu.

Z další části deníku jsme vyčetli, že Tleskače nejspíše zabil samotný Em, a tak jsme věděli, že si na něj musíme dát opravdu pozor.

Večer nás čekaly duchovní programy a zábavný táborák.

FOTOGRAFIE ZE STŘEDY: https://eu.zonerama.com/34phrr/Album/8675667

Zábava v bazénu
Ve Stínadlech

Ve čtvrtek ráno jsme se rozhodli zjistit, kdy a kde se nachází vontská rada, na níž se podle našich informací mohl objevit ježek v kleci. Seznámili jsme se totiž s jedním Vontem, který se jmenoval Losna a byl čestný a spravedlivý. Dohodl se s námi, že nám ježka propůjčí. Vše zjistit se nám nakonec podařilo, a tak jsme si k obědu mohli s klidem dát borůvkové knedlíky a odpoledne si užít koupání ve Smutné, mít zábavné workshopy nebo vymýšlet scénky o Rychlých šípech. Večer nás zas čekalo posezení u ohně se slovíčkem.

FOTOGRAFIE ZE ČTVRTKA: https://eu.zonerama.com/34phrr/Album/8680550

Workshop nejstarších kluků
Koupání ve Smutné

V pátek jsme se vypravili na vontskou radu, ježka v kleci jsme tam opravdu viděli, jenže ho ukradl Em. A tak jsme nejdříve Ema museli zajmout. Když jsme od něj ježka získali a rozšroubovali ho, nalezli jsme uvnitř zprávu od Jana Tleskače. Ta nás nakonec dovedla k plánkům na létající kolo. Když jsme ho pak pomocí plánku sestavili, podařilo se nám s nimi doletět až pro placky od Rychlých šípů.

Odpoledne jsme si pak mohli užít her spolu s našimi týmovými vedoucími a nástup plný odměn a večer také poslední velký táborák se scénkami a slovíčkem.

FOTOGRAFIE Z PÁTKU: https://eu.zonerama.com/34phrr/Album/8691627

Tým bílých (White star)
Tým modrých (Pometla)
Tým zelených (Rychlonožky)
Tým červených (Šípky)
Tým žlutých (Mirkova žluč)

No a v sobotu už jsme jen zabalili a odjeli. Plní nových zážitků, krásných přátelství a očekávání, co zažijeme příště. Nezbývá poděkovat Dorce za nádherné fotky a vedoucím za všechnu energii a čas, který táboru věnovali.

FOTOGRAFIE Z DRUHÉ SOBOTY: https://eu.zonerama.com/34phrr/Album/8691826

Balení v tábořišti
Loučení na nádraží

Schůzky

Komenského 1254, Nymburk
vždy v pátek
od 16 do 18 h
Rádi mezi námi přivítáme všechny děti ve věku od 5 do 15 let a je možné se přidat kdykoliv během roku.
Pokud se chcete o nás dozvědět více nebo své dítě přihlásit do Royal Rangers, můžete nás kontaktovat. Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.
Kontaktujte nás