Tábor 2018 – 7 případů

vedoucí

Sherlock Holmes svěřil našemu profesionálnímu týmu detektivů případ vraždy pana Hynka Mareše. Naším úkolem tedy bylo vypátrat, kdo ze sedmi podezřelých pana Mareše zavraždil.

A tak jsme každý ve svém detektivním týmu hledali důkazy, že to tento podezřelý byl anebo nebyl. Detektivních týmů bylo pět. Jmenovali se: Edisonovo komando (EKO), Koumáci, Pomerančová kancelář, Detektivní žížalky a Borci na konci abecedy.

Každý den ráno jsme se nejprve podrobili rozcvičce, abychom byli čerství. Následoval nástup, který byl plný důležitých informací, snídaně a duchovní program. Potom dopolední programy rozdělené podle věkových kategorií, aby se každý mohl naučit něco nového. Měli jsme skvělé kuchařky, tak jsme se každý den mohli těšit na oběd, který se skládal z výborné polévky a ještě lepšího hlavního jídla. Po odpoledním klidu nás pak čekaly etapovky. V nich jsme bojovali v našich detektivních týmech. Kdo v etapovce zvítězil, dostal se pak první k důkazům ohledně podezřelých z vraždy Hynka Mareše. Postupně jsme tedy odkrývali další části tohoto případu. Večer už jsme si jen užili večeři, nástup a večerní program.

Abychom mohli zjistit, kdo Hynka Mareše zavraždil, museli jsme také vyslechnout pár svědků. Většinou svědkové přišli k nám, ale jeden svědek tak neučinil. Byl to recepční v hotelu Redison, kde se ubytoval jeden z podezřelých. Tak jsme se za panem recepčním vydali, abychom se dozvěděli nové informace. Šli jsme podle mapy, která ale odpovídala skutečnosti jen částečně, takže se některé detektivní týmy ztratili, nicméně jsme se nakonec všichni našli a dorazili do hotelu Redison. Tam nám recepční vypověděl, že podezřelý se v hotelu opravdu ubytoval a nevyšel z něho po celou noc, kdy se udála vražda, tudíž pravděpodobně pana Mareše nezabil.

Během týdne jsme tedy získávali různé informace, a tak nám v pátek už zbyli jen dva podezřelí-Jozef Tučný a Vladislav Čus. Po vyslechnutí jednoho dělníka z nedalekého lomu a paní služebné Hynka Mareše jsme zjistili, že vrahem je Vladislav Čus. Poslední úkol, který byl před námi bylo pana Čuse dopadnout a předat policii. Zhotovili jsme si zbraně (ponožky na provázku) a vydali se do Čusovy vily, kde se údajně nacházel. Opravdu jsme ho tam našli a po statečném boji i dopadli. Následně si ho odvezla policie.

Naše úspěšné odhalení jsme oslavili v detektivních týmech, užili si poslední večer a odjeli domů.

Fotografie

Schůzky

Komenského 1254, Nymburk
vždy v pátek
od 16 do 18 h
Rádi mezi námi přivítáme všechny děti ve věku od 5 do 15 let a je možné se přidat kdykoliv během roku.
Pokud se chcete o nás dozvědět více nebo své dítě přihlásit do Royal Rangers, můžete nás kontaktovat. Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.
Kontaktujte nás