Šal-Ina dopadena aneb úspěšná víkendovka Mise za hradbami

Bety

V pátek 11.11. nám začala naše společná víkendovka s 18. přední hlídkou z Brna. Hned po schůzce jsme se pustili do hraní deskových her a posilnili se večeří, než dorazili vyšetřovatelé z Brna. Potom jsme se seznámili s policisty ze skupiny Krystal a ještě ten večer nás čekalo první školení vyšetřovatelů. Našim úkolem bylo zapamatovat si jména ostatních během seznamovacích her. Když už jsme znali všechny jménem, poslechli jsme si slovíčko o Boží nezasloužené lásce a Kids se vydali do hajan. Všichni starší si ještě zahráli pár her, popovídali si a šli již také do spacáčků.

Ráno jsme absolvovali fyzické policejní testy neboli rozcvičku. Na snídani jsme doplnili energii a pak už nás vyšetřovatelé Béďa, Osky a paní šéfová rozdělili do pěti týmů, ve kterých jsme se vydali na první hru. Naším úkolem bylo sestavit trasu, kterou prošel hlavní šéf skupiny Šal-Ina. Abychom to zjistili, museli jsme běhat a ptát se na pěti různých servrovnách, kde byly cesty zaznamenány. Když všechny týmy sestavili celou trasu, vzniklo nám území, kde by se měl šéf Šal-Iny nacházet. Tam jsme také vyslali zásahovku, která nám přivedla k výslechu pana Ahmada Husajna. Bohužel během výslechu Béďa a Osky zjistili, že nemáme dostatek důkazů, abychom Ahmada Husajna mohli odsoudit. Takže jsme zatím prošli školením, jak řídit policejní auto a šli se naobědvat.

Poté nám bylo představeno pět podezřelých, kteří měli být údajně členy Šal-Iny a podílet se také na pašování drog. Každý tým také obdržel jakési obrázky, které byly nalezeny na místě, kde se Ahmad Husajn nacházel. Z obrázků jsme však sestavili kód, po jehož zadání do systému u IT techniků jsme dostali emailové adresy a hesla k nim od všech pěti podezřelých. Každému z těchto pěti přišel právě jeden email od jejich šéfa, kde jim uvedl místo s první šifrou. Každý tým se tedy vydal na místo, které měl v emailu uvedené. Postupně prošli všechny týmy 4 stanoviště, kde na ně čekala šifra a místo, kam dál se vydat. Pak už jsme museli jen namáhat své hlavy a rozluštit vzkazy od šéfa Šal-Iny a odhalit tak místo a čas předávky kokainu skupině Italů. Naštěstí se to všem povedlo a po večeři a slovíčku jsme se vydali dealery dopadnout.

Celou předávku jsme sledovali schovaní na kraji pole. Nejprve přijelo auto s dealery a potom za nimi přišli Béďa s Oskym převlečení za Italy, kteří si šli pro předávku. Po krátkém rozhovoru Osky vykřikl smluvené heslo Mamma mia! a kadetka junior junior Marková zavolala zásahovou službu, která za chvíli dorazila a všech pět členů skupiny Šal-Ina zatkla. V tu chvíli bylo naším úkolem zajistit kufr s penězi, které měli dostat dealeři a kufr s kokainem. Obě zavazadla jsme poté dopravili na naši základnu, kde jsme byli náležitě odměněni a unavení šli spát.

V neděli ráno jsme se pustili do balení a uklízení. Pak nás čekala Royalovská bohoslužba. Nakonec jsme byli všichni úspěšně přijati mezi vyšetřovatele Krystalu a rozjeli se domů.

seznamovací hry
dopolední hra
luštíme
řízení policejního auta
otvírání kufru dealerů
závěrečné školení

Schůzky

Komenského 1254, Nymburk
vždy v pátek
od 16 do 18 h
Rádi mezi námi přivítáme všechny děti ve věku od 5 do 15 let a je možné se přidat kdykoliv během roku.
Pokud se chcete o nás dozvědět více nebo své dítě přihlásit do Royal Rangers, můžete nás kontaktovat. Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.
Kontaktujte nás