„Přepsali se – a tak jsem tady…“ – AKCE ZRUŠENA!!!

veronika

Paní Lieblová z velmi vážného důvodu odřekla svoji účast na setkání v Terezíně. Akce je tedy zrušena!

Zveme Vás na výjimečné a možná i neopakovatelné setkání s autentickým příběhem paní Dagmar Lieblové, která jako dospívající děvče prošla nejen Terezínem, nýbrž i Osvětimí-Březinkou a několika dalšími tábory. O jejím osudu často rozhodovaly mnohdy nepochopitelné náhody. Pamětnice Šoa, paní Dagmar Lieblová, nám v kulisách Terezínského městského ghetta bude vyprávět pohnutý příběh své rodiny a kamarádů.

Dagmar Lieblová je rodačkou z Kutné Hory. Narodila se v roce 1929 českým rodičům židovského původu. Tatínek, oblíbený kutnohorský lékař, maminka, mladší sestřička a další příbuzní byli zavražděni v Osvětimi-Březince. Ona jako jediná přežila. Po válce si doplnila základní a střední vzdělání, po absolvování vysoké školy se stala učitelkou a překladatelkou z německého jazyka. S manželem Petrem Lieblem vychovali tři děti. Stala se zakládající členkou a je dlouholetou předsedkyní Terezínské iniciativy, v roce 2011 obdržela z rukou prezidenta Klause řád T.G.M.

Akce se koná v podělí 23. června 2014.

Info + přihláška na setkání v Terezíně

Schůzky

Komenského 1254, Nymburk
vždy v pátek
od 16 do 18 h
Rádi mezi námi přivítáme všechny děti ve věku od 5 do 15 let a je možné se přidat kdykoliv během roku.
Pokud se chcete o nás dozvědět více nebo své dítě přihlásit do Royal Rangers, můžete nás kontaktovat. Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.
Kontaktujte nás