Hledáme ztraceného strýčka 1. – 3. října

vedoucí

Hned první schůzku jsme se potkali se třemi sourozenci: Timem, Emou a Miou. Všichni tři šli zrovna na návštěvu ke strejdovi, ale když tam došli, tak zjistili, že je někde pryč. Od té doby se snažíme strýčka najít.

Během několika schůzek jsme díky naší vytrvalosti vypátrali, že se strýček nachází na tajemném ostrově zvaném Mitae, a tak jsme se zbytečně nezdržovali, sbalili vše potřebné a v pátek 1. října se na ostrov se vypravili.

Ovšem nic nebylo jednoduché. Když se vypravíte na neznámý ostrov, nikdy nevíte, co vás čeká. My jsme ale, jak se zdálo, měli štěstí. Na ostrově nás přivítal Herbert Smíšek, takový trochu bláznivý pán s kloboukem. Nicméně nás pohostil a nabídl nám nocleh.

Další den jsme si zahráli vlajkovanou a měli dopolední workshopy, kde jsme vyráběli, hráli pingpong a dělali další zajímavé věci. Odpoledne nás pak Herbert poslal na výpravu. V cíli jsme našli strážce, který nám dal zamčené truhličky. Když jsme se vrátili, doteď milý Herbert obrátil kartu a začal na nás křičet, jak to, že jsme mu nedonesli z cíle mitajský smaragd. Taky nám řekl, že on má strýčka v zajetí a že jestli mu ho nedoneseme, tak mu něco udělá. Nezbývalo nám tedy, než zkusit odemknout zamčené truhličky, abychom zjistili, kde smaragd je. Nakonec se nám to podařilo, smaragd jsme našli a donesli ho Herbertovi.

Herbert si smaragd vzal, vysmál se nám, že jsme se nechali nachytat, že on našeho strejdu nikdy neviděl a utekl. Nechali jsme ho být a šli jsme spát.

Další den ráno za námi přišel strážce a řekl nám, že jsme Herbertovi nikdy neměli dávat mitajský smaragd, protože ho teď ovládne a s ním má Herbert velikou moc. Rychle jsme se tedy vydali Herberta hledat a poté, co jsme ho našli jsme dlouho bojovali než se nám podařilo smaragd získat zpět a zbavit ho jeho moci. Spolu s mocí kamene byl poražen i Herbert.

Z víkendovky jsme tedy odjížděli s radostí, že jsme nakonec vše napravili, ale stále s velkým úkolem před námi – musíme prohledat celý ostrov Mitae, abychom nalezli strýčka. Čeká nás tedy ještě spoustu práce.

FOTOGRAFIE

Schůzky

Komenského 1254, Nymburk
vždy v pátek
od 16 do 18 h
Rádi mezi námi přivítáme všechny děti ve věku od 5 do 15 let a je možné se přidat kdykoliv během roku.
Pokud se chcete o nás dozvědět více nebo své dítě přihlásit do Royal Rangers, můžete nás kontaktovat. Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.
Kontaktujte nás